
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | TTL |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 1.5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 8 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 289
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35933
Ext.Price$0.35933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35933 | $0.35933 |
| 10 | $0.27763 | $2.77630 |
| 50 | $0.23713 | $11.85650 |
| 100 | $0.20254 | $20.25400 |
| 500 | $0.18304 | $91.52000 |
| 1000 | $0.17256 | $172.56000 |
